“A.C.B.” uzņēmumu grupas apgrozījums pērnajā gadā sasniedzis 80 miljonus

17.08.2015

Viena no lielākajām un senākajām Latvijas ceļu būves kompānijām “A.C.B.” pērnajā gadā sasniegusi 80 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmumu grupa, spītējot sīvajiem konkurences apstākļiem, īstenojusi stabilu uzņēmējdarbību, palielinājusi darbinieku skaitu, investējusi 2,5 miljonus eiro attīstībā, kā arī samaksājusi nodokļos ievērojamu summu – 9,3 miljonus eiro,- kļūstot par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem industrijā.

“Esam gandarīti par sasniegtajiem finanšu rezultātiem pērnajā gadā. Smagie konkurences apstākļi, ievērojamais skaits tirgus spēlētāju, to skaitā arī “pelēko ekonomiku” atbalstošie uzņēmumi, būtiskais projektu rentabilitātes kritums – šo visu “A.C.B.” grupai 2014. gadā ir izdevies pārdzīvot, pateicoties pārdomātai uzņēmumu pārvaldībai,” tā pērnā gada finanšu rezultātus komentē “A.C.B.” uzņēmumu grupas finanšu direktors Armands Sviķis. “Lai gan grupa uzrādījusi organisku, normālu finanšu apgrozījumu, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu grupa piedzīvojusi 40% peļnas kritumu, kas saistāms ar ievērojamu uzņēmējdarbības konkurenci reģionos,” atklāj Armands Sviķis.

 

Uzņēmumu grupa nemainīgi palikusi pie uzstādītās stratēģijas ieguldīt attīstībā – inovācijās, jaunos uzņēmumos, tehniskajā nodrošinājumā un darbinieku izaugsmē. “Esam paplašinājuši grupu ar vēl vienu meitas uzņēmumu “ACB Betons”, stiprinot transportbetona ražošanu un tā piegādes pakalpojumu sniegšanu; esam iegādājušies 50% akciju uzņēmumam “SMP Būve”, spēcinot grupas kompetenci dzelzceļu infrastruktūras būvniecībā. Vairāk nekā 2,5 miljonu eiro apjomā atjaunots tehnoloģiskais parks, iegādājoties asfalta ieklāšanas, līdzināšanas un rakšanas darbu tehniku, tāpat ievērojami līdzekļi ieguldīti inovācijās – 3D mašīnkontroles iekārtās, paaugstinot sniegto pakalpojumu efektivitāti un advancētību.

 

Pērnā gada laikā uzņēmumu grupā veiktas vērienīgas reorganizācijas – ar mērķi segmentēt ceļu būves uzņēmumus tirgus attīstībai, pielāgot tos konkurences, klientu un likumiskajām prasībām, tika veiktas vairākas pārmaiņas uzņēmumos Rēzeknē bāzētajā SIA “Ceļi un tilti” un Ogrē bāzētajā SIA “Ceļdaris”. Jau šobrīd uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 30%, kas pierāda veikto izmaiņu lietderību.

 

Grupas uzņēmumos nemitīgi tiek palielināts darbinieku skaits, uz doto brīdi pārsniedzot 800 darbinieku atzīmi. Ievērojamas investīcijas ieguldītas arī darbinieku izglītošanā, paaugstinot to kvalifikāciju un profesionalitāti. “Mums rūp, lai mūsu darbinieki būtu industrijas zinošākie un spēcīgākie spēlētāji. Esam lepni par mūsu inženieriem, kuri vada vairākus vērienīgus projektus. Ne velti varam apgalvot, ka varam īstenot darbus 100 objektos vienlaicīgi, jo mums ir plaša, pieredzējusi un spēcīga inženieru komanda,” tā par “A.C.B.” grupas darbiniekiem stāsta finanšu direktors Armands Sviķis.

 

“Saviem klientiem pērnajā gadā esam atkārtoti pierādījuši, ka esam uzticami un stabili sadarbības partneri. Kopā ar pasūtītājiem vienmēr ir izdevies rast labus un pārdomātus risinājumus katrā objektā, neskatoties uz būvniecības nozares specifiku ar vairākiem nezināmajiem un mainīgajiem lielumiem. Arī 2015. gadu esam gatavi aizvadīt šādā pozitīvā zīmē, sekmējot grupas un katra individuālā darbinieka profesionalitāti. Plānojam šogad strādāt ar lielāku apgrozījumu, saglabāt esošo rentabilitāti un turpināt paplašināties,” tā kompānijas nākotnes plānus raksturo “A.C.B.” finanšu direktors Armands Sviķis.

 

“A.C.B.” uzņēmumu grupa pērnajā gadā kļuvusi par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem nozarē, nomaksājot kopā 9,3 miljonus eiro. Tāpat pērnajā gadā uzņēmumu grupa aktīvi atmaksājusi aizņēmumus, iegūstot arvien lielāku stabilitāti ilgtermiņā.

 

“A.C.B.” uzņēmumu grupas pamatdarbība ir autoceļu, ielu un mākslīgo būvju (tiltu, kustības pārvadu) būve un remonts. Tāpat grupas uzņēmumi veic labiekārtošanas darbus, sniedz dažādus pakalpojumus ar uzņēmuma rīcībā esošo tehniku un transportu, kā arī realizē būvmateriālus – smilti, drupinātu granti, šķembas, asfaltbetonu un betona izstrādājumus. “A.C.B.” uzņēmumu grupa spēj nodrošināt pakalpojumu pieejamību ne tikai Rīgā, bet arī Vidzemes, Zemgales un Latgales reģionos.

Nākamā ziņa
Atpakaļ uz sludinājumiem

Arhīvs