Sākta Vidzemes šosejas (A2) pārbūve Cēsu novadā

16.06.2023

Cēsu novadā sākas Vidzemes šosejas (A2) pārbūve posmā no pagrieziena uz Cēsīm Melturos (P20) līdz Rīdzenei (77,24–88,10 km). Būvdarbi turpināsies līdz 2024. gada rudenim.

Ceļa posmā tiks veikta pilnīga ceļa konstrukcijas pārbūve, iekļaujot salturīgo slāni, šķembu pamatu un trīs kārtas asfaltbetona seguma. Paredzams, ka jaunais ceļa segums kalpos vismaz 20 gadus.

Lai nodrošinātu drošu satiksmi būvdarbu laikā, no šīs nedēļas ir ieviesta satiksmes organizācija ar pieciem ar luksoforiem regulētiem posmiem. Šie posmu paredzamais šķērsošanas laiks ir aptuveni 55 minūtes. Maksimālais ātrums visā remontdarbu posmā būs ierobežots līdz 70 km/h, bet darba zonā – līdz 50 km/h.

Aicinām autovadītājus būt saprotošiem un rēķināties ar papildu laiku ceļā, ievērot noteiktos satiksmes ierobežojumus un luksofora signālus. Sākot no jūlija, atsevišķi posmi, kuros pēc būvprojekta paredzēta vājas nestspējas grunts nomaiņa, tiks slēgti satiksmei un apbraukšana tiks organizēta pa reģionālajiem autoceļiem Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) un Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30).

Būvprojekta ietvaros tiks atjaunota Lejasgrāvja caurteka, sakārtota ūdens atvade no ceļa, atjaunotas autobusu pieturvietas un ceļu aprīkojums. Būvdarbu sākuma posmā tiks veikti sagatavošanas darbi, tostarp, ceļa nodalījuma joslas attīrīšana no krūmiem, grāvju izrakšana un vecā asfalta seguma frēzēšana. Lai nodrošinātu Lejasgrāvja šķērsošanu, tiks uzstādīts pagaidu tilts, pa kuru būvdarbu laikā tiks novirzīta satiksme.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība “ACBR-SB” par līgumcenu 15 607 090,62 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”. Pārbūves projekta autors ir SIA “Projekts EAE”.

IMG-5674 IMG-5651

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs