SIA „ACBR” uzsācis pārbūves darbus valsts reģionālā autoceļa P14 posmam Umurga–Cēsis–Līvi

18.05.2023

AS “A.C.B.” grupas uzņēmums SIA “ACBR” šī gada maijā uzsācis valsts reģionālā autoceļa P14 posma Umurga–Cēsis–Līvi (21,99–34,92 km) pārbūvi. Būvdarbu pasūtītājs ir VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, kopējā līguma summa ir 8,4 miljoni eiro un darbus plānots noslēgt līdz 2024. gada rudenim.

Autoceļa atjaunošanas darbu ietvaros paredzēta gan daļēja, gan arī atsevišķu ceļa posmu pilnīga pārbūve, tostarp, pastiprinot autoceļa nestspēju. Projekta realizācijas laikā plānota arī jaunu meliorācijas risinājumu izbūve un ceļam piegulošo teritoriju labiekārtošanas darbi.

Kopumā būvdarbus autoceļam plānots dalīt vismaz četros posmos. Patlaban darbi uzsākti pirmajā posmā – no Stalbes līdz Auciemam –, kur satiksme tiek organizēta ar četriem luksoforiem. Nākamie posmi tehnoloģiskā secībā pakāpeniski tiks veikti virzienā uz Cēsu pusi, un otrā posma darbus plānots uzsākt jau jūnijā.

Atkarībā no darbu specifikas plānots, ka darbi vienlaicīgi varētu notikt vairākos posmos un būvdarbu laikā objektā vienlaicīgi varētu būt no diviem līdz sešiem luksoforu posmiem. Vienlaikus būvdarbu veicējs iecerējis darbus plānot tā, lai iespējami mazinātu šoferiem radītās neērtības un pēc iespējas atslogotu satiksmi.

Līgums par darbu veikšanu starp SIA „ACBR” un VSIA “Latvijas Valsts ceļi” tika noslēgts atklāta konkursa rezultātā 2023. gada aprīlī. Līguma kopējā summa ir 8 444 882,66 eiro (neiekļaujot PVN).

ACBR-10ACBR-14ACBR-21 ACBR-44

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs