SIA “ACBR” šī gada rudenī noslēgs tilta pār Gauju pie Rāmniekiem pārbūves darbus

18.05.2023

AS “A.C.B.” grupas uzņēmums SIA “ACBR” šī gada oktobrī plāno pabeigt Gaujas tilta pie Rāmniekiem uz valsts vietējā autoceļa V330 Dukuri-Rāmnieki (4,2 km) pārbūvi. Uzņēmums būvdarbus uzsāka pērnā gada augustā un to kopējā līgumsumma ir 2,6 miljoni eiro. Darbu pasūtītājs – VSIA “Latvijas Valsts ceļi”.

Pārbūves ietvaros autotransporta tilts tiek paplašināts, izveidojot 7 m platu brauktuvi ar divvirzienu satiksmi līdzšinējās vienvirziena satiksmes vietā, bet tilta augšteces pusē būs izbūvēta 1,5 m plata tērauda ietves konstrukcija gājējiem. Tāpat projekta realizācijas laikā veikta dažādu inženierkomunikāciju izbūve un teritorijas labiekārtošanas darbi.

Atbilstoši projekta risinājumam, uzņēmums “ACBR” tilta pārbūvē izmantoja Latvijā reti sastopamo uzbīdīšanas metodi. Tādejādi tilta divu jauno tēraudbetona siju (augstumu 1,8 m un garumu 98,142 m), kas kopumā sastāv no trim laidumiem, uzstādīšana uz esošiem balstiem tika veikta trīs posmos:

  • bīdīšana – 29.12. ar ekskavatoru (~ 8 m);
  • bīdīšana – 14. un 15.02. ar uzbīdīšanas domkratiem (~ 54 m);
  • bīdīšana – 16.03. ar uzbīdīšanas domkratiem (~ 41,5 m).

Savukārt, lai paplašinātu tilta brauktuvi, pirms siju uzstādīšanas tika veikta daļēja esošo balstu augšdaļas demontāža, uzbetonējot paplašinātu dzelzsbetona konstrukciju.

Tāpat tilta pieejās tiek veikta uzbēruma izbūve un grants seguma nomaiņa ar jaunu asfaltbetona segumu.

Objekts kopumā sastāv no diviem tiltiem pār Gauju – viena laiduma trosēs iekārta gājēju tilta, kas būvēts 1977. gadā, un trīs laidumu tērauda konstrukciju autotransporta tilta, kas uzbūvēts 1995. gadā. Pēc gājēju plūsmas novirzīšanas uz jauno autotransporta tiltu vecais gājēju tilts tiks demontēts.

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs