Uzvara konkursā “Papīra tilti 9”

14.12.2022

Druvas vidusskolas skolēni pēc uzvaras konkursā “Papīra tilti 9” klātienē iepazīst šobrīd vērienīgākos AS “A.C.B.” grupas uzņēmuma SIA “ACBR” būvniecības procesā esošu tiltu būvobjektus

Druvas vidusskolas 8. klases skolēni, plūcot uzvaras laurus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) konkursa “Papīra tilti 9” skolēnu kategorijā, saņem unikālu balvu – iespēju apmeklēt šī brīža vērienīgāko būvniecības procesā esošo tiltu – Austrumu maģistrāles un Ķekavas apvedceļa – būvobjektus. Par balvu un neaizmirstamo pieredzi laureātiem parūpējās transportbūvju būvniecības uzņēmums SIA “ACBR”.

Šī gada novembrī norisinājās ikgadējais RTU organizētais konkurss “Papīra tilti 9”. Tajā Druvas vidusskolas komanda “SIA Druvas tilti” skolēnu kategorijā sīvā konkurencē izcīnīja pirmo vietu. Komandu pārstāvēja Linards Mickevičs, Urzula Tuka un Elizabete Romanovska, un viņu uzbūvētais tilts izturēja 60,01 kilograma slodzi, krietni pārspējot otrās vietas 28,3 kg sniegumu.

Skolēnu kategorijas ģenerālsponsors AS “A.C.B.” grupas uzņēmums SIA “ACBR” uzvarētāju komandas dalībniekiem bija sarūpējis ne tikai naudas balvas, bet arī unikālu un neaizmirstamu pieredzi – ekskursiju Austrumu maģistrāles un Ķekavas apvedceļa būvobjektos.

Pēc ekskursijas ar savām pārdomām dalījās Elizabete Romanovska: “Ekskursija bija aizraujoša. Ļoti patīkami bija redzēt rasējumus un apdomāt, cik daudz jāiegulda darbs, lai tilts sanāktu veiksmīgi uzcelts”. Savukārt Linards Mickevičs skaidroja: “Man ļoti patika ekskursija, kad mēs apskatījām, kā būvē tiltus. Man tas likās ļoti interesanti un es tā nebiju nekad pirms tam aizdomājies, kā taisa tiltus. Ka tik liels darbs jāiegulda tiltu būvēšanā”.

Iepazīstoties ar darbu secīgumu un to apjomiem klātienē, laureātiem bija iespēja gūt priekšstatu par sarežģītajiem procesiem, kas stāv aiz katras šādas inženierbūves, kā arī gūt nozares ekspertu – SIA “ACBR” projektu vadītāju Sanda Junkera un Edgara Smeiļa – atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

“Zinātkāre, vēlme eksperimentēt un atklāt jaunas iespējas ir tās īpašības, kas motivē skolēnus un jauniešus piedalīties konkursā “Papīra tilti”,” secina SIA “ACBR” Tiltu departamenta vadītājs Kaspars Kalniņš, skaidrojot uzņēmuma apsvērumus kļūt par vienu no šī konkursa ģenerālsponsoriem. “Nav noslēpums, ka jaunāko paaudzi Latvijā pēdējās desmitgadēs eksaktās zinības saista aizvien mazāk. Tas ir satraucoši, jo tieši matemātika, fizika un ķīmija veicina civilizācijas attīstību. Tādēļ, pārstāvot uzņēmumu “ACBR” – vienu no nozares līderiem sarežģītu un nozīmīgu transportbūvju, tostarp tiltu būvniecībā, kur bez šādām zināšanām neiztikt –, esam gandarīti gadu no gada redzēt kuplo skolēnu skaitu, viņu aizrautību un degsmi, veicot uzdevumu. Nozarei ir nepieciešami šādi ambiciozi speciālisti. Tādēļ ceram vismaz daļu no šiem dalībniekiem nākotnē redzēt papildinām mūsu uzņēmuma darbinieku rindas. Varam teikt droši, ka būvspeciālista profesija ir ne vien ļoti perspektīva un augsti atalgota, bet arī interesanta un aizraujoša.”

Foto no konkursa – Pēteris Šlosbergs.

Foto no ekskursijas – Liene Gruņiere.

52510765984_dcdb1811c9_o52510930245_d443dbf547_oACBR-158ACBR-25_uzvarētājiACBR-70_Gājēju_tunelīACBR-196

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs